نحوه دریافت کد GLN


کد GLN، شماره جهانی مکان که برای شناسایی یکتای مکان‌ها و طرف‌های تجاری به کار می‌رود، مانند شرکت‌ها، انبارها، سالن‌های تولید و فروشگاه‌ها. کد GLN مشخص‌کننده یک محل فیزیکی از یک شرکت یا سازمان است که به‌صورت یکتا شناسایی می‌شود. مثلاً می‌توان اتاق‌ها، انبارها و قسمت‌های مختلف سازمان را با کد GLN از هم تفکیک کرد تا هر شناسه به‌صورت یکتا مشخص‌کننده یک محل فیزیکی باشد. GLN می‌تواند به‌وسیله سازمان‌های بخش عمومی استفاده شود. درواقع، برنامه‌های مختلفی وجود دارد که در آن‌ها دولت‌ها از GLN ها برای شناسایی دفاتر و ادارات خود یا برای شناسایی شرکت‌ها، به‌وسیله پایگاه مرکزی داده‌های دولتی استفاده می‌کنند. کد GLN یک کلید شناسایی ۱۳ رقمی است.

جهت دریافت کد GLN ابتدا به سایت irancode.ir مراجعه نمایید و بعد از دریافت کد ملی کالا، به سایت portal.gs1ir.org  مراجعه نمایید و پس از ورود به پنل عضو می توانید کد GLN مربوط به کالای خود را دریافت نمایید. جهت  دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید  فایل راهنما ذیل را دانلود کنید.

GLNGuid

 

نحوه دریافت کد GTIN


کد GTIN ، کلید شناسایی  است که برای شناسایی منحصربه‌فرد و یکتای اقلام تجاری در سراسر دنیا از آن استفاده می‌شود. قلم تجاری می‌تواند هر نوع جنس (محصول یا خدمات) باشد، که نیاز داریم اطلاعاتی از پیش تعیین‌شده در مورد آن به دست آوریم. این قلم کالا می‌تواند در هر نقطه از هر زنجیره‌تامین برای دادوستد بین طرف‌های تجاری؛ قیمت‌گذاری، سفارش یا صورتحساب شود.

جهت دریافت کد GTIN ابتدا به سایت irancode.ir مراجعه نمایید و بعد از دریافت کد ملی کالا، به سایت portal.gs1ir.org  مراجعه نمایید و پس از ورود به پنل عضو می توانید کد GTIN مربوط به کالای خود را دریافت نمایید. جهت  دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید  فایل راهنما ذیل را دانلود کنید.

GTINGuide